Dental Implant

İnsanlar diş çürümesi, travma, periodantal hastalıklar gibi sebeplerle diş kaybı yaşayabilir. Bu durumda bu diş kaybının hem estetik hem de sağlık açısından oluşturduğu eksikliği tedavi etmek için karşınıza çıkacak çözümlerden biri de dental implanttır. İmplant, diş kaybı yaşanan bölgelerde dişin yerini alması için yapay titanyum bir kökün kemiğe yerleştirilmesi işlemidir.

Eskişehir diş hekimi olarak diş kaybı yaşayan hastalarımızın en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan implant tedavilerini uygulamaktayız. Dental implant; çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalarla diş protezinin yerleştirilmesini sağlayan bir işlemdir.


Çene kemiğine vida ile yerleştirilmesi sebebiyle implant, kullanımı son derece kolay ve konforlu bir işlemdir. Hasta dental implantını kendi dişi gibi rahatça kullanabilir. İmplant yaptırmak için kişin in 18 yaşını doldurması ve çene, yüz gelişiminin tamamlanmış olması gerekir.

Hastanın  çene yapısı röntgen ile incelenir ve uzman hekimimiz uygun olduğuna karar verirse tedaviye başlanır. Dental implant tedaisinde çivi çeneye yerleştirildikten sonra  ortalama 3-6 aylık bir iyileşme süresi beklenir ve ardından kalıcı diş takılır.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım