Hizmetlerimiz

Dental Implant

Dental Implant

İnsanlar diş çürümesi, travma, periodantal hastalıklar gibi sebeplerle diş kaybı yaşayabilir. Bu durumda bu diş kaybının hem estetik hem de sağlık açısından oluşturduğu eksikliği tedavi etmek için karşınıza çıkacak çözümlerden biri de dental implanttır. İmplant, diş kaybı yaşanan bölgelerde dişin yerini alması için yapay titanyum bir kökün kemiğe yerleştirilmesi işlemidir.

Eskişehir diş hekimi olarak diş kaybı yaşayan hastalarımızın en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olan implant tedavilerini uygulamaktayız. Dental implant; çene kemiğine yerleştirilen titanyum vidalarla diş protezinin yerleştirilmesini sağlayan bir işlemdir.

Detaylı İncele

Hareketli Protez

Hareketli protezler çoklu diş eksikliği olan hastalarda tercih edilebilecek bir tedavidir.İmplant veya doğal dişlerden destek alınarak yapılabilir. Hareketli protez seçimi hastanın sosyal,psikolojik,ekonomik durumu göz önünde bulundurularak hastanın klinik durumunu göre yapılır.

Protetik tedaviler içinde önemli bir seçenektir 

Detaylı İncele
Hareketli Protez
Gece Plağı

Gece Plağı

 

Diş sıkma sorunu günümüzde son derece sık karşılaşılan sorunlardan biridir. Hatta birçoğumuz bir süre bu durumu fark etmeden devam ederiz. Ancak bir süre sonra baş ağrıları, çene ağrıları ve diş aşınmaları ortaya çıkınca bu soruna bir çözüm bulmak zorunlu hale gelir. Diş sıkma akışkanlığında gece plağı tedavisi uygulanabilir.Uygulanacak plağın özellikleri diş sıkma akışkanlığının yarattığı etkilere göre değişebilir.

Diş sıkma alışkanlığımız olduğunu hissediyorsak bir diş hekimine muayene olmakta fayda vardır.Uzun zaman süregelen diş sıkma eklem problemlerine sebep olacağı gibi dişlerde de aşınma ve kırılmalara sebep olur.

Detaylı İncele

Diş Protezi

Diş protezi, kaybedilmiş bir ya da birden fazla dişin estetik ve fonksiyonel kaybını geri yerine koymaya yönelik tedavilerdir. Kron köprü tedavileri gibi sabit uygulamalar ya da tam diş eksiklikleri ve kısmı diş eksikliklerinde uygulanan hareketli (hastaların istedikleri zaman takıp çıkarabildikleri) protezler şeklinde yapılabilir.

Detaylı İncele
Diş Protezi
Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım